Wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Magiery - "Tęsknię za miejscem, w którym mnie nie było..."

O wystawie:

Wystawa "Tęsknię za miejscem, w którym mnie nie było" eksploruje związek między nostalgicznymi marzeniami dorosłości a dzieciństwem. Obrazy ukazują kolorowe krajobrazy, które poprzez pastelową kolorystykę i swój imersyjny charakter mieszają rzeczywistość ze światem marzeń.
Artystka zaprasza widza do refleksji nad pozytywnymi i negatywnymi aspektami eskapizmu, tęsknoty i nostalgii oraz prowokuje wewnętrzne poszukiwania naszych własnych miejsc.
Jest to powrót do błogiego stanu dziecięcej niewinności i nieświadomości, choć równocześnie świadectwo pustki, która po nim pozostała. Tamten czas już nie wróci i nigdy nie będziemy znowu dziećmi – możemy jednak podejmować próby powrotu do miejsc w naszej głowie, które mogą być słodkie jak wata cukrowa kupiona przez rodziców na wycieczce do zoo.


O artystce:

Magdalena Magiera to artystka pochodząca z małego miasta nad jeziorem na Kujawach. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu w 2006 roku, zdobywając dyplom na wydziale Wzornictwa w zakresie Projektowania Form Przemysłowych.
Po ukończeniu studiów zaczęła projektować wnętrza i elementy dekoracyjne. Później zaczęła tworzyć ilustracje dla dzieci, które przenosiła na tkaniny, tworząc kolekcję elementów dekoracyjnych. W końcu zdecydowała się, by pokazać swoje obrazy na wystawie w naszej galerii.
Maluje od zawsze, a jej profesor malarstwa mówił, że jest kolorystką. Jej siła leży w umiejętności pokazywania przestrzeni i emocji poprzez kolor i właśnie tym charakteryzują się jej obrazy.
Stworzyła cykl "Myland", który składa się z miejsc, w których była i do których tęskni. To miejsce, w którym czujesz bezwarunkowe szczęście; miejsce, które może być tylko Twoje, ale także miejsce, którym dzielisz się jako swoim największym dobrem. Jej obrazy nie tylko przyciągają oko silnymi pastelowymi barwami, ale również skłaniają do refleksji ukazując istotę miejsca i emocje, jakie ono wzbudza.

 

Rejestracje:

Twój adres e-mail
Imię i nazwisko
Telefon
Wiadomość
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Masz pytania?

20 kwietnia 2023