Wernisaż wystawy malarstwa Lidii Snitko-Pleszko - "Wszystko co maluję zmienia się w kobietę..."

O wystawie:

Wystawa jest zbiorem prac artystki ukazujących subtelne akty kobiece. Jest to twórczość wypływająca z fascynacji kobietą i jej ciałem. Dzieła prezentowane na wystawie opowiadają o kobiecej intymności, a ewentualna erotyka pojawiająca się w pracach jest jedynie wypadkową “mocy kobiecego ciała”, nigdy nie będąc celem samym w sobie. Jak artystka sama zauważa “jej twórczość nie ma jednoznacznej myśli aktywistycznej", a raczej nadaje i ukazuje kobiecą siłę.Kuratorami wystawy będą Kalina Sendułka i Jan Kann.


O artystce/cie:

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskała na wydziale Architektury Wnętrz w 1974 roku. Malarstwo studiowała w pracowni prof. Bogdana Urbanowicza i prof. Ireny Wilczyńskiej. Początkowo zajmowała się projektowaniem wnętrz i elementów wystroju: żyrandoli, mozaik ściennych, metaloplastyki. Z czasem poszukuje nowych środków wyrazu - pojawia się fascynacja kolorem i kreską.Od 1984 roku zajmuje się wyłącznie malarstwem sztalugowym i rysunkiem. Specjalizuje się w portrecie, który najchętniej wykonuje z natury w różnych technikach malarskich. Ma w swoim dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych w kraju i za granicą oraz kilkadziesiąt wystaw zbiorowych. Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na rysunek zorganizowanym przez okręg warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków.Laureatka nagrody Talensa za całokształt twórczości w 2009 roku. Brała udział w wielu aukcjach na cele charytatywne. Wiele jej prac znajduje się w zbiorach prywatnych w krajach Europy i w USA.

 

Ja artystka-kobieta czuję najlepiej człowieka - kobietę. To temat niewyczerpany i szalenie bogaty. Znam ją dobrze, jej psychikę, marzenia, czuję miękkość jej kształtów, jej koloryt i ulotność. ~Lidia Snitko-Pleszko
 
Wernisaż odbędzie się w Dzień Kobiet - 8 marca (środa) o godz. 19:00 w Galerii Kawałek Sztuki na ul. Marszałkowskiej 8.
Wystawę będzie można oglądać od 8 marca do końca miesiąca.
Twój adres e-mail
Imię i nazwisko
Telefon
Wiadomość
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Masz pytania?

08 marca 2023