Galeria Kawałek Sztuki to wyjątkowe miejsce w samym centrum Warszawy, gdzie można bez skrępowania zanurzyć się w sztuce i odkryć jej piękno w sposób wyjątkowy. Przekraczamy ramy tradycyjnych galerii onieśmielających chłodem białych ścian i wprowadzamy sztukę w przyjazną i ciepłą przestrzeń za przestronnymi witrynami kamienicy przy ul. Marszałkowskiej 8. To miejsce ulokowane w kamienicy z 1936 roku, jest tworzone i prowadzone przez doświadczonych artystów oraz ekspertów, którzy sprzeciwiają się izolacji sztuki od życia codziennego oferując zupełnie nowy sposób jej doświadczania. W naszej Galerii sztuka staje się niezwykle bliska i osobista, tworząc atmosferę podobną do domowego zacisza. W dzielonej przestrzeni z art-bistro Kawałyk Sztuki możemy cieszyć nasze oko unikalnymi obrazami przy lampce wyśmienitego wina lub podczas smakowitego posiłku, co pozwala na pełną swobodę i głęboką refleksję.

KawaŁykSztuki to miejsce spotkań, które zostało stworzone przez Tomasza i Monikę Wejcman w 2016 roku z pasją do sztuki. Kamienica z 1936 roku, w której znajduje się art-bistro, jest przestrzenią wyjątkową ze względu na zachowany oryginalny charakter wnętrza. 95% mebli, które wypełniają przestrzeń, pochodzi z lat 50. i 60. Zostały one odrestaurowane, aby odzyskały swój dawny blask i kondycję. Każdy może wybierać spośród nich odpowiedni dla siebie, zależnie od nastroju. Dania i desery podawane są na naczyniach zaprojektowanych specjalnie dla Kawałka Sztuki przez zaprzyjaźnione ceramiczki, które wystawiają swoje prace w galerii. Jednak najważniejszym elementem miejsca są obrazy, zawieszone na ścianach lub o nie oparte, czekające na swój dobry moment.

GALERIA KAWAŁEK SZTUKI

KAWAŁYK SZTUKI

Unikalne połączenie galerii sztuki i art-bistro tworzy idealne miejsce dla miłośników sztuki, którzy chcą cieszyć się nie tylko wizualnymi walorami dzieł, ale także smakiem i aromatem kawy oraz wyśmienitych dań. Nasz unikalny koncept pozwala odbiór sztuki w taki sposób, w jaki powinna być odbierana - w domowym, ciepłym wnętrzu, przy muzyce i jedzeniu, używając wszystkich zmysłów. Tworzymy przestrzeń do bliskiego kontaktu ze sztuką, bez ograniczeń i skrępowania. 

O NAS